Lista kandydatów przyjętych do Gminnego Przedszkola

Wojtaszek Maja

Wullert Feliks

Zezula Zofia

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Szanowni Państwo, Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym

Przedszkola i oddziały przedszkolne w Gminie Michałowice  od  2 marca rozpoczynają rekrutację dzieci na wolne miejsca na rok szkolny 2020/2021.

Dzieci 6 letnie (ur. 2014 r.), będą przyjmowane do oddziałów przedszkolnych:

1. w  Szkole Podstawowej w Michałowicach – 3 oddz.
  2. w Przedszkolu w Michałowicach – 1 oddz.
  3. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Komorowie – 2 oddz.
  4. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi – 2 oddz.

Do Przedszkoli Gminnych w Michałowicach i Nowej Wsi, przyjmowane będą dzieci w wieku 3 - 5 lat (ur. 2015 - 2017 r.) zamieszkałe na terenie naszej Gminy, spełniające następujące kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 r., poz.1148 z późn.zm.) tzw. kryteria ustawowe:

Wielodzietność rodziny kandydata

Niepełnosprawność kandydata

3.

Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata

Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata

Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata

6.

Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie

7.

Objęcie kandydata pieczą zastępczą

Jeśli po pierwszym etapie rekrutacji prowadzonym z uwzględnieniem ww. kryteriów ustawowych w przedszkolu pozostaną wolne miejsca, będą na nie przyjmowane dzieci spełniające kryteria, które zostały określone w Uchwale nr XIV/239/2017 Rady Gminy Michałowice z dnia 9 lutego 2017 r zmienionej Uchwałą nr XIV/185/2019 Rady gminy Michałowice z dnia 4 grudnia 2019 r.

UWAGA:

Od tego roku zmieniły się kryteria rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Zgodnie z nowymi wymogami kandydat powinien być poddany obowiązkowym szczepieniom ochronnym określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

L.p

Kryterium

tak / nie

liczba punktów

1.

obydwoje rodzice kandydata pracują, prowadzą działalność gospodarczą lub uczą się w trybie dziennym. Kryterium stosuje się również do rodzica pracującego/studiującego rodzica samotnie wychowującego kandydata

100

2.

kandydat poddany obowiązkowym szczepieniom ochronnym określonym w Rozporządzeniu Ministra w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych  lub dziecko, które ze względów zdrowotnych ma odroczone obowiązkowe szczepienie

80

3.

rodzeństwo kandydata uczęszcza do tego samego przedszkola lub do klas I-III szkoły podstawowej, w obwodzie której ma siedzibę przedszkole

60

4.

rodzeństwo kandydata uczęszcza do klas IV-VIII szkoły podstawowej, w obwodzie której ma siedzibę przedszkole

40

5.

dochód na osobę w rodzinie kandydata wynosi nie więcej niż 80 % kwoty, o której mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 2220 z późn.zm.)

20

Spełnianie kryteriów należy potwierdzić, dołączając do wniosku odpowiednie dokumenty wskazane we wniosku rekrutacyjnym.

Dzieci urodzone w roku 2015 i 2016, które już uczęszczają do przedszkoli publicznych i w nowym roku szkolnym będą kontynuowały edukację w tym samym przedszkolu, nie biorą udziału w rekrutacji wg. kryteriów i na zasadach dotyczących dzieci zapisywanych do przedszkoli po raz pierwszy. Wyjątkiem będą jedynie te dzieci, których rodzice zdecydują się na zmianę dotychczasowego przedszkola na inne, od dnia 1 września 2020 r.

Aby zapewnić swojemu dziecku kontynuację edukacji przedszkolnej w dotychczasowej placówce, w grupie 4-latków i 5 - latków w roku szkolnym 2020/2021, należy wypełnić Deklarację pozostania w przedszkolu i złożyć ją w przedszkolu, do którego dziecko obecnie uczęszcza.

Formularz deklaracji, wniosku o przyjęcie do przedszkola oraz wzory oświadczeń można pobrać ze strony internetowej www.bip.cuw.michalowice.pl lub w przedszkolu. Deklarację  należy złożyć w terminie do 21 lutego 2020 r., co zagwarantuje dziecku miejsce w dotychczasowej placówce od 1 września 2020 r.

Terminy i harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym

do Przedszkoli i Szkół w Gminie Michałowice Przedszkola i szkoły w Gminie Michałowice  od  2 marca rozpoczynają rekrutację dzieci na rok szkolny 2020/2021 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i I klas.

Terminy postępowania rekrutacyjnego zostały określone przez Wójt Gminy Michałowice w Zarządzeniu nr 10/2020 z dnia 21 stycznia 2020 r.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych w Gminie Michałowice, na rok szkolny 2020/2021:

Lp.

Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowania uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

2-27 marca br.

17-20 sierpnia br.

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola

30 marca-10 kwietnia br.