Gminne Przedszkole w Michałowicach istnieje już od 1978 roku.

Mieści się w parterowym budynku  który otoczony jest zielenią.

Do przedszkola przylega ogromy ogród z placem zabaw dla dzieci wyposażonym w  bezpieczne zabawki.

Teren przeznaczony do zabaw, daje możliwość nie tylko swobodnego ruchu, ale także obserwacji przyrodniczych.Nasz ogród zamieszkują stali mieszkańcy: wiewiórki, ptaki i mrówki, które tutaj mają swoje mrowisko.

Przedszkole położone jest w zacisznej okolicy w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i Parafii NMP
w Michałowicach.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa bawiących się dzieci plac zabaw jest monitorowany.
Przedszkole posiada 6 przestronnych, kolorowych sal zabaw, z łazienkami oraz salę gimnastyczną, w której prowadzone są zajęcia ruchowe, gimnastyka korekcyjna i rytmika. W 2015 roku podczas wakacji w rekordowym czasie powstał drugi budynek przedszkola, wykonany metodą modułową. Znajdują się w nim trzy przestronne i bogato wyposażone sale zabaw oraz zaplecze sanitarne.
W naszym przedszkolu pracuje doświadczona kadra pedagogiczna stale podnosząca swoje kwalifikacje.
Wszystkie dzieci, które tego potrzebują objęte są pomocą logopedy, który prowadzi zajęcia indywidualne, w małych grupkach oraz zajęcia grupowe w ramach profilaktyki.
Oprócz zajęć z dziećmi logopeda organizuje dni otwarte dla rodziców oraz warsztaty, na których rodzice zdobywają umiejętności pozwalające na prowadzenie ćwiczeń z dziećmi w domu. Od 2015 roku w przedszkolu pracuje również psycholog, który obejmuje swoją pomocą wszystkie dzieci, które tego potrzebują. Zainteresowani rodzice mogą skorzystać z porady psychologicznej dotyczącej ich dziecka.

Rodzice zapraszani są do udziału w życiu naszej społeczności.

Licznie przybywają na przedszkolne uroczystości, które są okazją do miłych spotkań np.: Pasowanie na Przedszkolaka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień rodziny i wiele innych.

U nas każde dziecko traktowane jest indywidualnie i podmiotowo.

Jako dodatkową ofertę wprowadziliśmy wyżywienie dla dzieci z alergiami pokarmowymi – dietę bezmleczną oraz inne diety eliminujące. Kuchnia przygotowuje posiłki bogato urozmaicane zgodnie
z zasadami zdrowego zywienia.Panie kucharki przygotowują na miejscu pierogi, nalesniki kluski oraz ciasta według sprawdzonych przepisów.

Przedszkole jest przyjazne dzieciom, bezpieczne, wyposażone w atestowane zabawki i pomoce dydaktyczne.

Wykwalifikowane kadra pedagogiczna zapewnia wszechstronny rozwój dziecka.

W ostatnim czasie  przedszkole przeszło gruntowny remont i jest dostosowane do norm bezpieczeństwa określonych wymogami prawa.

Wnętrze budynku jest kolorowe i przyjazne dzieciom.

Sale są przestronne, dobrze wyposażone w kąciki edukacyjne dla dzieci.

W ofercie dodatkowej proponujemy dzieciom następujące zajęcia bezpłatne

a)   zajęcia umuzykalniające (rytmika)

b)   gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korektywy

c)   zabawy z językiem angielskim

d)   pomoc logopedyczną

e)   opiekę pielęgniarki

f)   cykl zabaw z rodzicami "Rodzic - nauczycielem"

g)  opiekę psychologa

Dla dzieci rodzice z nauczycielami tworzą teatr rodzicielski.

Proponujemy dzieciom i rodzicom dużą ilość spotkań nie tylko z okazji świąt, ale również takich, które stały się tradycja naszego przedszkola:

• Piknik Rodzinny czyli wspólne zabawy, grillowanie,
  • Akcję „Ukwiecamy ogród”,
  • Warsztaty podczas, których razem tworzymy prace plastyczne i stwarzamy okazję do prezentacji osiągnięć dzieci.

Dokumenty Gminnego Przedszkola w Mchałowicach

Przedszkole pracuje od 7.00 do 17.00