KLAUZULA INFORMACYJNA

O przedszkolu

Gminne Przedszkole w Michałowicach istnieje  od 1978 roku. Mieści się w dwóch parterowych budynkach które otoczone są zielenią. Do przedszkola przylega ogromy ogród z placem zabaw dla dzieci wyposażonym w bezpieczne zabawki.Teren przeznaczony do zabaw, daje możliwość nie tylko swobodnego ruchu, ale także obserwacji przyrodniczych. Nasz ogród zamieszkują stali mieszkańcy: wiewiórki, ptaki i mrówki, które tutaj mają swoje mrowisko. Przedszkole położone jest w zacisznej okolicy w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i Parafii NMP w Michałowicach. W celu zapewnienia bezpieczeństwa bawiących się dzieci plac zabaw jest monitorowany.

Przedszkole posiada 9 przestronnych, kolorowych sal zabaw, z łazienkami oraz salę gimnastyczną, w której prowadzone są zajęcia ruchowe, gimnastyka korekcyjna i rytmika.

W naszym przedszkolu pracuje doświadczona kadra pedagogiczna stale podnosząca swoje kwalifikacje. Wszystkie dzieci, które tego potrzebują objęte są pomocą logopedy, który prowadzi zajęcia indywidualne, w małych grupkach oraz zajęcia grupowe w ramach profilaktyki.Oprócz zajęć z dziećmi logopeda organizuje dni otwarte dla rodziców oraz warsztaty, na których rodzice zdobywają umiejętności pozwalające na prowadzenie ćwiczeń z dziećmi w domu. Od 2015 roku w przedszkolu pracuje również psycholog, który obejmuje swoją pomocą wszystkie dzieci, które tego potrzebują. Zainteresowani rodzice mogą skorzystać z porady psychologicznej dotyczącej ich dziecka.

Rodzice zapraszani są do udziału w życiu naszej społeczności. Licznie przybywają na przedszkolne uroczystości, które są okazją do miłych spotkań np.: Pasowanie na Przedszkolaka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień rodziny i wiele innych. U nas każde dziecko traktowane jest indywidualnie i podmiotowo.

Jako dodatkową ofertę wprowadziliśmy wyżywienie dla dzieci z alergiami pokarmowymi – dietę bezmleczną oraz inne diety eliminujące. Kuchnia przygotowuje posiłki bogato urozmaicane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Panie kucharki przygotowują na miejscu pierogi, naleśniki, kluski oraz ciasta według sprawdzonych przepisów.

Przedszkole jest przyjazne dzieciom, bezpieczne, wyposażone w atestowane zabawki i pomoce dydaktyczne.Wykwalifikowane kadra pedagogiczna zapewnia wszechstronny rozwój dziecka.
W ostatnim czasie przedszkole przeszło gruntowny remont i jest dostosowane do norm bezpieczeństwa określonych wymogami prawa.
Wnętrze budynku jest kolorowe i przyjazne dzieciom. Sale są przestronne, dobrze wyposażone w kąciki edukacyjne dla dzieci.

W ofercie dodatkowej proponujemy dzieciom następujące zajęcia bezpłatne:

• zajęcia umuzykalniające (rytmika)
  • gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korektywy
  • zabawy z językiem angielskim
  • pomoc logopedyczną
  • opiekę pielęgniarki
  • cykl zabaw z rodzicami "Rodzic - nauczycielem"
  • opiekę psychologa

Dla dzieci rodzice z nauczycielami tworzą teatr rodzicielski. Proponujemy dzieciom i rodzicom dużą ilość spotkań nie tylko z okazji świąt, ale również takich, które stały się tradycja naszego przedszkola:

• piknik Rodzinny czyli wspólne zabawy
  • grillowanie
  • akcję „Ukwiecamy ogród”
  • warsztaty podczas, których razem tworzymy prace plastyczne i stwarzamy okazję do prezentacji osiągnięć dzieci.

Dokumenty Gminnego Przedszkola w Michałowicach

Przedszkole pracuje od 7.00 do 17.00