Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wydarzenia

Wycieczka - Sady Klemensa

Dnia 6 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki i Wypoczynku- Sadów Klemensa. Dzieci miały możliwość relaksu, sportu i dobrej zabawy na dużym terenie, otoczonym pięknymi drzewami. Po zabawie był czas na posiłek. Wszyscy radośni i trochę zmęczeni wieloma atrakcjami wróciliśmy do przedszkola.

Dzień Mamy i Taty

Dzień 28 maja był szczególnym dniem w naszej grupie. Był to dzień spotkania oraz wspólnego świętowania Dnia Mamy i Taty. W programie specjalnie przygotowanym dla rodziców były wiersze, piosenki i tańce. Po zakończeniu części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom przygotowane upominki.

Warsztaty fizyko - chemiczne

Dnia 13 maja odbyły się kolejne warsztaty fizyko-chemiczne. Dzieci miały możliwość zapoznać się ze sposobem wykrywania skrobi oraz sprawdzenia, które produkty ją zawierają. Utrwaliły także wiedzę na temat, jak powinna wyglądać zdrowa dieta.

Rodzice czytają dzieciom - mama Olafa

Dnia 10 maja mama Olafa przeczytała dzieciom ciekawe książki. Wymagało to od dzieci skupienia uwagi, ponieważ było też kilka zagadek związanych z czytanymi opowiadaniami.Wspólne czytanie uczy dzieci koncentracji, rozwija wyobraźnię i jest niezwykle ważne w rozwoju każdego dziecka. Dziękujemy.

Wiosenne prace w ogrodzie

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęliśmy wiosenne prace w ogrodzie. Na wcześniej przygotowanej grządce posialiśmy nasiona kwiatów i warzyw. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały powierzone zadania. Teraz z niecierpliwością będziemy czekać na efekty naszej pracy.

Wielkanocne jajobranie

Aby urozmaicić dzieciakom nadejście Świąt Wielkanocnych dnia 27 marca, wybraliśmy się do naszego ogrodu przedszkolnego w celu poszukiwania czekoladowych jajek, które schował Wielkanocny Zając.

Kule kąpielowe

Dnia 26 marca grupa Krasnali wykonywała kule kąpielowe. Był to czas na kąpielową zabawę z pianą i tęczowymi kulami. Dzięki tak wspaniałej zabawie każda kąpiel będzie kolorową przygodą w roli głównej.

Tydzień z matematyką

W miesiącu marcu obchodziliśmy tydzień z matematyką. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zabawach matematycznych. Utrwalały znane pojęcia i symbole matematyczne. Uświadomiły sobie, że matematyka jest wszędzie i wcale nie jest trudna.

Dzień kolorowej skarpetki

21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki. Ten dzień świętowaliśmy zakładając kolorowe skarpetki nie do pary. Od kilkunastu już lat nasze przedszkole włącza się w obchody tego dnia.

Pierwszy wiosenny spacer

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to doskonały dzień na wiosenny spacer. Tego dnia wszystkie przedszkolaki wyruszyły na pierwszy wiosenny spacer z Marzanną.Pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę trzymając w rękach kolorowe kwiaty. Udało nam się także odnaleźć pierwsze oznaki wiosny.